Pomysły na zagospodarowanie pustych ścian

Napisane przez Anna

Nadchodzi dzień, gdy zakończył się wreszcie remont naszego mieszkania. Wszystko jest nowe, pachnące świeżością. Mamy pięknie pomalowane ściany, ładne podłogi, nowe meble… Nic tylko usiąść i cieszyć się naszym dziełem. Ale…, no właśnie, spoglądamy na ściany i nic. Dosłownie – nic się na nich nie dzieje. Co prawda są gładkie i ładnie pomalowane, ale czegoś zaczyna nam brakować. Takiej wisienki na torcie 🙂

Z pomocą mogą przyjść tutaj poniższe pomysły na aranżację ścian:

  1. Najbardziej typowym rozwiązaniem jest zrobienie galerii składającej się z ramek ze zdjęciami, bądź też powieszenia zdjęć na zawieszonych sznurkach, przymocowanych do ściany. Ale żeby nie było nudno, to dodatkowy efekt może stanowić umieszczony wyraz wykonany na przykład z drewnianych liter i pomalowany na pasujący do wnętrza kolor. Dobrze, aby wyraz ten charakteryzował naszą galerię. Jeżeli są to zdjęcia rodzinne: FAMILY, jeżeli są to fotografie z naszych podróży: TRAVEL, jeżeli naszą pasją jest taniec: DANCE, itd. Napis ten możemy umieścić na górze ściany, na dole i wówczas będzie stanowił podstawę lub ukośnie.
  1. Innym rozwiązaniem może być umieszczenie fototapety lub tapety. Jeżeli jest to nieduże pomieszczenie to fototapeta trójwymiarowa – nie tylko będzie ciekawym akcentem wnętrza, ale również doda mu głębi i optycznie powiększy. Do wyboru mamy również szeroki wachlarz tapet, które – odpowiedni dobrane – podkreślą styl naszego wnętrza. Pamiętajmy również, że tapety nie musimy kłaść na całej ścianie, możemy ją również umieścić w ramie.
  1. Obraz lub stworzenie kompozycji z ramek, w których umieszczamy różne grafiki np. wydrukowane lub własnoręcznie namalowane.
  1. Ciekawym, ale również niezwykle praktycznym, rozwiązaniem może być ozdobienie ściany lustrem, które nie tylko rozjaśni wnętrze, ale również je powiększy. Tutaj, do wyboru mamy szeroki wachlarz ram, których dobór powinien być harmonijnie dopasowany do stylu naszego wnętrza lub też może przełamywać jego charakter.
  1. Wąskie półki, na których możemy postawić świece, litery ozdobne i inne dekoracje.