Kiedy warto skorzystać z porady projektanta wnętrz?

Napisane przez Anna

Wszyscy chcielibyśmy pięknie mieszkać. Podobają nam się prezentowane w mediach wnętrza. Oglądamy programy, w których projektanci aranżują pomieszczenia i nawet jeśli spodobają nam się niektóre prezentowane rozwiązania, to trudno jest nam przenieść je do naszego mieszkania. Tracimy pewność, czy będą one dobrze się komponowały z resztą wystroju.

W takim przypadku, trafnym rozwiązaniem będzie jednak zatrudnienie specjalisty, który po poznaniu naszych preferencji i oczekiwań, wykona projekt wnętrza, a wizualizacja w 3D pozwoli nam ocenić, czy tego właśnie oczekiwaliśmy.

Bogactwo dostępnych w sklepach materiałów wykończeniowych, wyposażenia i dodatków, wbrew pozorom nie ułatwia podejmowania decyzji przy dokonywaniu odpowiednich wyborów. Wręcz przeciwnie, w pewnym momencie, albo nam się podoba wszystko, albo nam już się nic nie podoba, albo po prostu tracimy głowę i już nie wiemy co nam się podoba a co nie.

Również w takim właśnie przypadku pomocne będzie skorzystanie z usług projektanta wnętrz, który na podstawie rozmowy, będzie umiał stwierdzić jaki styl preferujecie i dostosuje materiały, wyposażenie oraz wszystkie dodatki do Waszych preferencji i oczekiwań.

Czasem jednak boimy się skorzystać z usług projektanta, ponieważ obawiamy się, czy:

  • usługa nie będzie za droga i czy możemy sobie na taki wydatek pozwolić,
  • projektant rzeczywiście urządzi wnętrze według naszych oczekiwań,
  • czy stworzone wnętrze będzie nam bliskie?

Zawsze zapytajmy wcześniej projektanta o wycenę danego projektu, to pozwoli na łatwiejsze podjęcie decyzji. Zapoznajmy się również wcześniej z tym, co oferuje nam osoba, której chcemy zlecić wykonanie takiej usługi, czy odpowiadają nam motywy jakimi się kieruje, czy jest dla niej ważne, aby spełnić nasze oczekiwania, czy jest osobą rzetelną.